Pałac Cieleśnica - magiczne Podlasie

bialy-budynek-w-ogrodzie

Wakacje i lato w pełni! W tym roku będą one nieco inne niż te dotychczasowe, ale to doskonały moment, aby odkrywać uroki Polski. Dlatego dziś zabieram Was w podróż na nasze przepiękne i magiczne Podlasie. Tutaj czas stanął w miejscu. Odnajdziecie tu ciszę i spokój, piękne krajobrazy, mnóstwo zieleni, a wśród nich XIX wieczny klasycystyczny Pałac Cieleśnica. Zakochacie się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia, tak jak ja!
Zapraszam, zobaczcie, jak tu pięknie 💓.


Śniadanie na pałacowym tarasie

Pałac Cieleśnica

Pałac Cieleśnica - magiczne Podlasie


Na naszym pięknym i malowniczym Podlasiu ciągle odkrywamy nowe i magiczne miejsca, które zdecydowanie są warte odwiedzenia. Tym razem jedziemy pod białoruską granicę na południowe Podlasie do przepięknego Pałacu Cieleśnica. Na skraju wsi Cieleśnica, której korzenie sięgają  XV wieku, w ogromnym parku odkrywamy kolejną podlaską perełkę. Klasycystyczny pałac został zbudowany w latach trzydziestych XIX wieku według projektu znanego w tamtych czasach architekta Antoniego Corazziego. Pierwotnie w XVI wieku był tu folwark, który później  na początku lat dwudziestych XX wieku został rozbudowany przez Stanisława Różyczkę Rosenwertha. Powstały tu wtedy między innymi gorzelnia, młyn parowy, cegielnia i elektrownia.

Natomiast w 2013 roku pod wodzą nowych właścicieli pałac otworzył swoje podwoje dla gości udostępniając 10 pokoi hotelowych oraz restaurację. Można tu liczyć na luksusowy odpoczynek w miejscu, które jest otoczone pięknym romantycznym parkiem w stylu angielskim, rozbrzmiewającym śpiewem ptaków.  Wnętrze pałacu jest urządzone z ogromnym smakiem i nawiązuje do stylu modernistycznego i art deco. Przekraczając jego próg od razu przenosimy się w lata dwudzieste ubiegłego wieku.
Oferta hotelowa jest skierowana do indywidualnych turystów i do klientów biznesowych. Na terenie pałacu są dostępne liczne atrakcje, między innymi strefa spa z sauną, sala kinowa, sala barowa i biblioteka. Można też się wybrać na wycieczkę rowerową lub popływać po stawie łódką.
Na terenie kompleksu pałacowego znajduje się oranżeria, którą jest idealnym miejscem do robienia klimatycznych zdjęć, staw z pomostem, a także przypałacowy ogród i warzywnik. Świeże owoce, zioła i warzywa prosto z ogródka trafiają do pałacowej restauracji. Natomiast mnóstwo gatunków kwitnących tu kwiatów, które oszałamiają  swoim kolorem i zapachem, trafiają na wszystkie stoły w pałacu. 
Koniecznie musimy też wspomnieć o letniej kuchni z grillem, która znajduje się w ogrodzie. Jest doskonale wyposażona, a  co najważniejsze znajduje się w niej stara kuchnia z fajerkami i piecem opalanym drewnem. Powiem Wam, że gotowanie na niej było niesamowitą przyjemnością, a nasze dania wyszły przepyszne. Tuż przy kuchni znajdują się drewniane stoły, przy których można się później delektować wspólną biesiadą.Pałacowe menu opiera się na lokalnych produktach, pozyskiwanych z własnego ogrodu lub od okolicznych producentów. Dania tutaj serwowane wywodzą się z kuchni regionalnej, ale posiadają nowoczesny akcent. Na talerzach jest nie tylko pysznie, ale także bardzo kolorowo. Pisząc o Cieleśnicy nie sposób nie wspomnieć o Manufakturze Cieleśnica.  Żyje ona zgodnie z rytmem pór roku i powstała z pasji do smakowania życia. Manufaktura to bogata gama przetworów, ziół, mieszanek herbat, a także nalewek, wyprodukowanych według tradycyjnych receptur  na bazie naturalnych składników. Znajdziecie tu wyjątkowe połączenia smaków i aromatów. Są to limitowane serie, więc oferta jest ważna do wyczerpania zapasów. Każdy słoiczek i butelka mają ręcznie wypisane etykiety i numery partii. Podczas pobytu w pałacu mieliśmy możliwości spróbowania ich produktów i smakują wybornie.  Koniecznie zajrzyjcie do ich sklepu on line.

Jednym z obowiązkowych punktów programu musi być relaks na pałacowym tarasie, z którego roztacza się piękny widok na ogród, park i staw.  Gdy rozsiądziemy się wygodnie w wiklinowych fotelach z filiżanką kawy czy herbaty w dłoni, od razu oczami wyobraźni przeniesiemy się na początek XX wieku i zobaczymy eleganckie damy przechadzające się w pięknych stylowych sukniach po parkowych alejkach.  W dłoniach odzianych w koronkowe rękawiczki będą trzymać zwiewne parasolki, chroniące je przed słońcem, a towarzystwa będą im dotrzymywać szykowni panowie w surdutach. A swoją drogą to zorganizowałabym tu taki bal rodem z początków wieku  z pałacem w tle. Ależ by to było piękne wydarzenie 💗.

Już dziś wiemy, że z ogromną przyjemnością wrócimy tu jeszcze po więcej wspaniałych doznań.

Pałac Cieleśnica
21-504 Cieleśnica
recepcja@cielesnica.com
tel. 887 777 667
https://www.cielesnica.com/

Komentarze