Kuźnia Pałacowa w Korczewie

biały-dom-z-kolumnami

Podczas naszej podróży po Podlasiu zatrzymujemy się w Korczewie. Czytaliśmy co nieco o historii pałacu, który został zbudowany w 1734 roku, a także o jej właścicielce, postanawiamy więc tu zajrzeć, zwiedzić pałac i otaczający go park. O Korczewie mówi się, że to siedlecki Wilanów, zobaczymy czy tak jest faktycznie.

Nocujemy w zabytkowej Kuźni Pałacowej, która jest usytuowana dokładnie na przeciw pałacu, po drugie stronie drogi. Śniadanie czy obiad z widokiem na pałac smakuje wybornie!

Tutaj też poczytacie o Podlasiu:

Kuźnia Pałacowa w Korczewie
 

 Kuźnia Pałacowa w Korczewie

Kuźnia Pałacowa to odrestaurowany zabytkowy budynek przynależący do kompleksu pałacowego, zwanego Perłą Podlasia. Warto też wspomnieć, że XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy w Korczewie jest jednym z nielicznych obiektów prywatnych (należy do spadkobierców przedwojennych właścicieli) udostępnianych do zwiedzania.

W Kuźni znajduje się łącznie 14 pokoi; w tym 2 pokoje 1-osobowe i 14 2-osobowych. W każdym jest telewizor i bezpłatne Wifi. Mile widziane są tu zwierzaki, nie ma też problemu z parkowaniem samochodu.

W Kuźni jest też restauracja, która codziennie serwuje śniadania, ale oprócz śniadań możecie tutaj też zjeść pyszne dania typowe dla kuchni podlaskiej przygotowane z regionalnych produktów. Warto również spróbować rzemieślniczych regionalnych piw, między innymi Nadbużańskiego. A w oczekiwaniu na Wasze zamówienie możecie poczytać o historii pałacu, która została wydrukowana na podkładkach znajdujących się na każdym stole. Bardzo nam się ten sposób na przybliżenie jego historii spodobał. Restauracja serwuje także codziennie zestawy domowych obiadów.

My zamówiliśmy oczywiście podlaskie kartacze z okrasą oraz babkę ziemniaczaną ze schabowym i mizerią. Na deser była doskonała szalotka. Nasze dania były bardzo pyszne, to prawdziwa domowa kuchnia.


 

 

 
Kuźnia Pałacowa przy pałacu w  Korczewie

Pokoje i restauracja  ul. Ks. Brzóski 16

08-108 Korczew

email: recepcja@korczew-palac.pl


Kuźnia nocąKomentarze