Babushka w Hajnówce, pyszna kresowa kuchnia


Dziś na blogu kolejna odsłona naszej wycieczki na Podlasie. Tym razem w drodze do Białowieży zatrzymujemy się w Hajnówce. Już wcześniej zrobiłam wywiad wśród znajomych co dobrego i gdzie zjeść na Podlasiu. Wszyscy zgodnym chórem orzekli: koniecznie musisz jechać do hajnowskiej Babushki !  Tak też uczyniłam i nie żałuję nic  a nic.
Jeśli będziecie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie. Warto też poszperać w internecie i zorientować się kiedy będzie otwarty ich kolejny lokal, tym razem z Białowieży.Babushka w Hajnówce, pyszna kresowa kuchnia
Planując wyjazd na Podlasie wpisujemy Babushkę jako obowiązkowy punkt kulinarnego programu, słyszymy na jej temat same pochlebne opinie. Jadąc do Białowieży przejeżdżamy przez Hajnówkę, nazywaną zresztą bramą Puszczy Białowieskiej. Bar Bistro Babushka znajduje się w centrum Hajnówki przy ul 3-go Maja.
To niewielki i niepozorny lokal z kuchnią kresową. Na zewnątrz jest niewielki ogródek z parasolami, w środku są dwie sale. Bar urządzony jest bardzo prosto, z elementami folklorystycznymi Podlasia i wschodniej kultury kresowej. Lokal jest pełen, trudno tu o miejsce, ale obsługa za barem jest szybka i widać, że kuchnia pracuje pełną parą.  Dania zamawiamy przy barze i tam również je odbieramy, czyli  jest tu samoobsługa. W Babushce podawane są dania regionalne i wschodnie, to prosta i bardzo smaczna kuchnia, przygotowywane przez lokalne gospodynie. Gotowe dania są serwowane na plastikowych jednorazowych naczyniach, trochę szkoda, że nie są to zwykłe talerze... Natomiast ceny z menu mile nas zaskakują. Jest tu smacznie i tanio.
Będąc następnego dnia w Białowieży ucieszył nas bardzo widok kolejnej, szykującej się do otwarcia Babuszki. Białowieski lokal będzie dużo większy i zdecydowanie z lepszy wystrojem. Ciekawe jak będzie z jakością serwowanych tu potraw i z ich cenami ? 
W lokalu jest też dostępna cała rodzina piw rzemieślniczych Browar Markowy z Hajnówki, w tym także nowość, czyli piwo Kornik z dodatkiem świerku z Puszczy Białowieskiej ! I właśnie tę nowość próbujemy, to pyszne delikatne piwo ze świerkową nutą. Po wyjściu z Babushki udajemy się w poszukiwaniu piw z Browaru Markowego, ale niestety bez skutku. Żaden z lokalnych sklepów nie ma w sprzedaż ego piwa, szkoda. Autochtoni polecają nam wizytę bezpośrednio w Browarze, ale mimo wskazówek nie udaje się nam do niego dotrzeć.
Na nasz stół  w pierwszej kolejności trafia piwo i doskonały litewski kwas chlebowy. Potem próbujemy chłodnik z ogórkiem i rzodkiewką ( 8 zł ). Następnie przychodzi kolej na obłędne kartacze, 3 sztuki ( 17 zł ), na koniec pielmieni z baraniną, 15 sztuk ( 17 zł ).
Wszystko jest bardzo smaczne, domowe i bez  zarzutu. I oczywiście sycące.
Jakaż szkoda, że Babushka jest tak daleko od nas !
Bar Bistro Babushka
ul. 3 Maja
Hajnówka 59 K
tel. 535 007 127
Czynne:
poniedziałek-sobota w godz. 11.00 - 18.00
niedziela w godz. 12.00 - 18.00
Można płacić kartą


Komentarze

 1. Szanowna Pani,
  My też szukalismy piwa Markowego
  I je znalezliśmy
  Piwo w Hajnówce kupuje sie sklepie rybnym.
  Vis a vis Kauflandu
  Tak, tak Prosze Pani. W sklepie rybnym
  Turysta z eL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje serdecznie za podpowiedź :).
   Kto by na to wpadł ??? W rybnym Pan mówi..., może to i lepiej tam niż nigdzie ;)
   Wielka szkoda, że miasto nie promuje swoich produktów, tylko wciska nam piwa zagranicznych koncernów.

   Usuń
 2. Super przepis, wygląda naprawdę niesamowcie pysznie :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Który przepis ? Bo ja tu nie widzę żadnego :D

   Usuń
 3. Pyszne jedzenie tam mają rzeczywiście :) A na dodatek pracuje tam piękna blondynka ! 🥰

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz