O mnie

Witaj w moich skromnych progach 😊,
Od zawsze czułam się dobrze w kuchni. Lubię gotować i eksperymentować. Do tej pory gotowałam na oko, nie zwracając uwagi na proporcje, ale od kiedy prowadzę bloga kulinarnego musiałam wszystko usystematyzować :-). Na moim blogu znajdziecie różnorodne przepisy na prostą, zdrową i smaczną kuchnię. Przepisy na dania kuchni polskiej i z całego świata. Wszystkie przepisy zostały przeze mnie wypróbowane i osobiście sfotografowane i opisane, a przy okazji fotografowania moich dań narodziła się moja kolejna pasja, czyli fotografia kulinarna.
Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch dorosłych córek. Mieszkamy w Warszawie. W domu towarzyszą nam dwie kotki i pies. Z wykształcenia filolog Iberystyki, zakochana od wielu lat w Hiszpanii.
Zastanawiacie się pewnie skąd wzięła się ta gatita w nazwie bloga i kotka w  moim logo. Otóż już spieszę z wyjaśnieniami 😊. Wiele, wiele lat temu mieszkałam w  Hiszpanii, imię Agata było w tamtych czasach dla Hiszpanów imieniem nieco egzotycznym i trudnym do zapamiętania, szczególnie dla starszych osób. Babcia mojego kolegi ochrzciła mnie więc Gatą, co po hiszpańsku znaczy kocica. Gata do mnie przylgnęła w wersji zdrobniałej - i oto cała tajemnica mojej Gatity 😃.
Historia historią, ale ja po postu uwielbiam koty! Towarzyszą mi one w codziennym życiu, z małymi przerwami, od wielu lat. Teraz mieszkają  z nami dwie urocze kocice, które rządzą całą naszą rodziną i oczywiście naszym psem.

Rozgośćcie się proszę i czujcie jak u siebie w domu !
Pozdrawiam
Gatita

 


Mój blog w mediach

Publikacja numerze 2/18 czasopisma Durszlak.

Marzec 2017 - publikacja w numerze specjalnym Mieszkanie od kuchni Gotuj z pasją.


Udział w programie telewizyjnym "Przepis dnia" z Marcinem Budynkiem (odcinek z 24 kwietnia 2015 r)

Fot. TVP
Grudzień 2016 - publikacja w świątecznym wydaniu miesięcznika Olivia.


Konkursy
II miejsce w ogólnopolskim konkursie dla blogerów kulinarnych "Pokochaj olej rzepakowy na Walentynki... i nie tylko". Finał odbył się 17 marca 2016 r. w Food Lab Studio, spotkało się na nim 9 finalistów.

Fot. Monika Pazdej
Finalistka konkursu dla blogerów kulinarnych "Jesienne danie z serkiem Almette", finał odbył się 11 października 2014 r. w Studiu Cook Up.


Komentarze