Plutycze 6 - dom do wynajęcia na Podlasiu

drewniany-niebieski-domek

Moi czytelnicy doskonale wiedzą, że jestem zakochana w Podlasiu. Ten piękny rejon naszego kraju nieustająco mnie zachwyca i odkrywam w nim coraz to inne, nowe i urokliwe miejsca.
Tym razem wybrałam się w okolice Bielska Podlaskiego. Bazą noclegową były swojskie Plutycze, które znajdują się na skraju obszaru Natura 2000 Dolina Górnej Narwi. Stąd było już blisko między innymi do Krainy Otwartych Okiennic, do Białegostoku i Narwi.
Zapraszam Was do magicznego drewnianego domku z tradycyjnymi podlaskimi okiennicami. Plutycze słyną właśnie z takich kolorowych domków i zdobionych okiennic, drewnianych ornamentów nad oknami i na węgłach oraz ze specyficznej zabudowy.
Jest tu pięknie, cicho i czas płynie zdecydowanie wolnej. I bardziej mi się tutaj podobało, niż w znanej z trzech wiosek Krainie Otwartych Okiennic.


Na blogu możecie poczytać o Podlasiu:
Plutycze 6 - dom do wynajęcia na Podlasiu

Na skraju podlaskiej wsi Plutycze wita nas piękne odremontowany drewniany domek z urokliwymi niebieskimi okiennicami i numerem 6. Znajduje się na sporej posesji, tuż przy wjeździe do tej miejscowości. Po śmierci poprzednich właścicieli przez wiele lat stał opuszczony, a teraz nabrał nowego blasku i cieszy oko. Na progu czekają już na nas przemili młodzi właściciele tego miejsca, którzy włożyli w nie ogrom pracy i serca.
Wchodzimy do środka!


 
Domek ma 70 m2 składa się z dwóch sypialni, kuchnio-jadalni i pokoju kąpielowego. Może tu przenocować 6 - 8 osób osób. Koniecznie też trzeba wspomnieć, że zachował się tutaj w wejściowych drzwiach ręcznie wyrabiany klucz zapadkowy. Kiedyś tak otwierano każde drzwi w  Plutyczach, teraz powoli przechodzi to już do historii. I powiem Wam, że trzeba troszkę poćwiczyć, żeby się nauczyć je otwierać, ale radości i zabawy przy tym co nie miara.W środku dominuje biel i różne odcienie niebieskiego. Widać, że gospodyni, pani Agata, ma niesamowity dar, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, wszytko tu ze sobą współgra i tworzy piękną całość. Widać dbałość o każdy szczegół. Jest ciepło i bardzo przytulnie. Cieszą świece, kwiaty w wazoniku, owoce i warzywa na paterze. Ten domek to prawdziwy dom, a nie lokal do wynajęcia.
Muszę przyznać, że wyposażenie domku zapiera dech w piersiach. Znajdziecie w nim wszystko co niezbędne od naczyń kuchennych, przez zmywarkę, ekspres do kawy, a na pralce kończąc. Można też korzystać między innymi ze środków czystości, przypraw, kawy i herbaty.

Plutycze 6 to także raj dla dzieci. W pokoju Wasze pociechy znajdą książki i zabawki, a na podwórku jest mały plac zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawka i basenikiem. Dorośli mogą zasiąść w drewnianej altance wyposażonej w leżaki, a  wieczorem porelaksować się w blasku świec.
Właściciele prowadza także wypożyczanie kajaków i organizują spływy kajakowe po Narwi.
Po więcej szczegółów zapraszam Was na stronę Plutycze . gdzie także można zrobić rezerwację.

Komentarze