Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej - przepisy na wychodzenie


Już jest! Najnowsza książka pod tytułem "Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej - przepisy na wychodzenie". Czekali na nią wszyscy zwolennicy postu doktor Dąbrowskiej, ponieważ zasady wychodzenia z niego nieco się ostatnio zmieniły. Tak więc w nowej książce znajdziecie nie tylko mnóstwo smakowitych przepisów, ale także zasady wychodzenia z diety w pigułce.
Zapraszam na kilka słów o tej nowej pozycji.
Warto też zajrzeć do najnowszej pozycji Kiszenie i fermentacja z dr Ewą Dąbrowską.
  
Zdecydowanie polecam także zakup dwóch poprzednich książek dr Dąbrowskiej:Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej - przepisy na wychodzenie

Autorkami nowej pozycji dotyczącej diety dr Dąbrowskiej są Beata Anna Dąbrowska (synowa doktor), terapeuta zajęciowy i pasjonatka gotowania oraz Paulina Borowska, dietetyczka specjalizująca się dietetyce klinicznej i medycynie funkcjonalnej. Dr. Dąbrowska także współpracowała przy powstawaniu tej książki.
Książka ta to zapis doświadczeń jej autorek, zarówno tych, które gromadziły we własnej kuchni, jak i tych, które zdobyły podczas pracy z ich pacjentami. W ten sposób zachęcają do wprowadzenia zmian w naszej kuchni, niezależnie od tego w którym momencie zaczynamy - czy jesteśmy już po poście czy też dopiero się do niego przymierzamy.
Autorki podkreślają, że kolejność wprowadzania produktów, które proponują w protokole nie jest stała, ani obowiązkowa. Jest natomiast propozycją, która się sprawdzi u większości osób. Trzeba pamiętać, że wychodzenie z postu wymaga indywidualnego dopasowania do potrzeb, tolerancji i preferencji żywieniowych. Do przepisów, które zostały wybrane do protokołu wyjścia zostały dodane informacje o liczbie porcji jaką uzyskamy ze wskazanych składników oraz czas jaki potrzebujemy na ich przygotowanie.

"Bądźmy zawsze optymistami, mamy przecież w zasięgu ręki prosty sposób na choroby i później długie życie" - dr. Ewa Dąbrowska Książka zawiera następujące rozdziały:

 • Od Autorek
 • Wprowadzenienie
 • Co dalej po poście
 • Kontrola porcji to nie tylko ważenie
 • Przepisy
- Faza 1
- Faza II
- Faza III
 • Tabele
 • Słowniczek
 • O Autorkach
 • Bibliografia
 • Podziękowania
 • Potrawy, które znajdziesz w książce
 • Produkty wykorzystane w książceCo dalej po poście
W książce są opisane szczegółowo trzy fazy wyjścia z postu:
 1. wychodzenie z postu
 2. aktywne spalanie
 3. stabilizacja

Znajdziecie tu także informacje na temat pięciu filarów zdrowego życia, każdy z nich jest dokładnie opisany. Istotny jest też protokół wyjścia, którego celem jest utrzymaniem efektów zdrowotnych oraz wagowych uzyskanych podczas postu oraz stopniowe wprowadzanie nowych produktów do diety przy zachowaniu właściwych nawyków żywieniowych bez efektu jojo.

Ważenie jedzenia, które jest wymagane w sumie podczas każdej diety jest męczące i czasami kłopotliwe. Autorki książki proponują inny sposób, czyli porównywanie porcji do naszych dłoni. Mówią też o tym jakie talerze i sztućce należy wybierać oraz jak podzielić nasz talerz.
W książce znajdziemy też mnóstwo przepisów okraszonych apetycznymi zdjęciami. Przepisy są podzielone na fazy. Każda faza jest rozpisana z uwzględnieniem poszczególnych składników, które można jeść podczas jej trwania ( warzywa, owoce, zdrowe tłuszcze, mleko roślinne, nasiona i orzechy, jajka i dodatki). W każdej fazie są przepisy na śniadania, obiady, kolacje i przekąski.
W książce znajdziemy też przykładowe trzy-daniowe menu na każą z faz, a także mnóstwo przydatnych tabelek, między innymi zalecane spożycie wybranych witamin, zalecane spożycie minerałów, indeks gęstości odżywczej i indeks glikemiczny, a także słowniczek z trudniejszymi  dla laika określeniami. 


Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej - przepisy na wychodzenie
Autorki: Beata Anna Dąbrowska, Paulina Borkowska
Wprowadzenie dr Ewa Dąbrowska
Wydawnictwo WAM
Rok wydania 2018
Twarda okładka
Ilość stron: 270

Komentarze

 1. Super sprawa jestem z Zona juz po diecie ,przez 6 tygodni schudlismy po 15 kg ,juz po pierwszym tygodniu odstawilem insuline i tabletki na cukrzyce oraz tabletki na nadcisnienie wszystko wrucilo do normy.Teraz bedziemy wychodzic z diety wedle wsazan .polecam kazdemu ta diete nie jest wcale trudna trzeba sie przestawic tylko psychicznie a efekty same sie pojawia .polecam i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz