Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej ® i co dalej - parę słów o książce

dieta-dabrowskiej

Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej bije ostatnio rekordy popularności. W listopadzie ubiegłego roku pojawiła się na rynku  książka Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej ® przepisy z mnóstwem przydatnych informacji i przepisów, które można wykorzystać podczas stosowania diety. Teraz została wydana kolejna książka "Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej", na która bardzo czekali wszyscy ci, który dietę przeprowadzili. W nowej książce znajdziemy najważniejsze informacje o tym, jak powinno wyglądać nasze życie i nasza dieta po ukończeniu postu. Jest już także zapowiedź kolejnej książki, w której znajdą się przepisy na tak zwane wychodzenie. Ma się ona ukazać w czerwcu bieżącego roku.
Warto też zajrzeć do najnowszej pozycji Kiszenie i fermentacja z dr Ewą Dąbrowską.

Na moim blogu znajdziecie również przepisy na dania, które należy jeść podczas stosowania diety -  kliknij tu.

Zdecydowanie polecam zakup pozostałych książek dr Dąbrowskiej:
Dziś zapraszam na parę słów o najnowszej książce.Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej ®  i co dalej - parę słów o książce

Pod koniec marca na wydawniczym rynku pojawiła się wyczekiwania przez wszystkich stosujących dietę najnowsza książka dotycząca diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej. Jej autorką jest synowa dr Dąbrowskiej, Beata Anna Dąbrowska. Tytuł książki to "Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej". Współautorami są również dr Ewa Dąbrowska, Paulina Borkowska, Justyna Rybak-Dombrowska, Agnes Revenvall i Dariusz Piórkowski.


W książce znajdziemy następujące rozdziały:
  • Wstęp - Ewa Dąbrowską
  • Od autorki - Beata Anna Dąbrowska
  • Między postem a dietą - Beata Anna Dąbrowska
  • Pięć filarów zdrowia - Paulina Borkowska
  • Diagnostyka - Paulina Borkowska
  • Protokół wyjścia - Paulina Borkowska
  • Suplementacja - czym i kiedy się wspomagać - Paulina Borkowska
  • Dusza i ciało, czyli aktywność zaczyna się w głowie - Justyna Rybak-Dombrowska
  • Motywacja w zmianie trybu życia - Agnes Revrnvall
  • O umiarze w piciu i jedzeniu - Dariusz Piórkowski


W rozdziale Między postem a dietą znajdziemy rozmaite informacje na temat tego jaka jest różnica pomiędzy postem właśnie a dietą. Dlaczego nasze żywienie, czyli to co spożywamy, jest tak istotne dla naszego organizmu i czemu należy jeść produkty jak najmniej przetworzone. Dowiecie się też co to jest autofagia i jakie są etapy diety dr Dąbrowskiej. Znajdziecie tu także przydatne tabelki z informacjami o funkcjach i źródłach składników odżywczych, o tym jak obliczyć BMI i wartość współczynnika PAL.
Pięć filarów zdrowia to według Pauliny Borkowskiej stan odżywienia, układ pokarmowy, równowaga hormonalna, zdrowe tłuszcze i mitochondria, czyli metabolizm. W tym rozdziale znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące tych wszystkich pięciu filarów. Są tu także tabele z indeksem gęstości odżywczej niektórych produktów,  indeksem glikemicznym, rodzajami żywności bezglutenowej, a także między innymi grafiki z czynnikami wpływającymi na kondycję jelit, informacjami o insulinoodporności, tłuszczami i kwasami tłuszczowymi i ich źródłami.

Kolejny rozdział to diagnostyka, gdzie znajdziemy informację na temat sposobów prawidłowego pomiaru naszego ciała oraz podstawową diagnostykę, czyli spis wszystkich badań laboratoryjnych niezbędnych do określenia stanu naszego organizmu.Protokół wyjścia, to kolejny rozdział w tej książce opracowany przez Paulinę Borkowską. Znajdźmy w nim najważniejsze informacje dotyczące wyjścia, czyli podstawowe założenia i najważniejsze zasady. Dowiemy się, że są cztery fazy wyjścia, które są opisane w poszczególnych podrozdziałach. Znajdziemy tu także grafiki z piramidami żywieniowymi dla poszczególnych faz,  a także przykładowe jadłospisy.Suplementacja opowiada o kwestii suplementów. Czy powinno się je przyjmować czy też raczej nie? Znajdziemy tu także listę suplement wartych uwagi.Kolejny rozdział to Dusza i ciało, czyli aktywność zaczyna się w głowie opracowany przez Justynę Rybak-Dombrowską. Mówi on przede wszystkim o tym, jak ważna dla naszego organizmu jest codzienna aktywność fizyczna i jak się do niej przekonać. Znajdziemy tu także plan wdrożeniowy i rodzaje treningów od których warto zacząć nasze działania.


Motywacja w zmianie trybu życia Agnes Revenvall mówi o tym, jak poszukać w  samym sobie pozytywnych stron naszego ja, a i przy okazji naszego życia. Okazuje się, że czasami tak niewiele nam potrzeba, do tego, żeby poczuć odrobinę szczęścia i radości. Jednym z takich sposobów jest właśnie zmiana nawyków żywieniowych.


Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dabrowskiej ®  i co dalej 
Beata Anna Dabrowska
Wydawnictwo WAM
Rok wydania 2018
Twarda okładka, 253 strony

Komentarze