Owocowe lody, czyli sorbet jabłko-grejpfrut (dieta dr Dąbrowskiej)


Dieta warzywno-owocowa wymaga od nas wielu wyrzeczeń i silnej woli, aby nie ulec pokusom czyhającym na nas wszędzie. Szczególnie kiedy za oknami ciepło, a wszyscy objadają się lodami dla ochłody. Ale okazuje się, że my sobie też możemy pozwolić na coś pysznego i zimnego. Oto przepis na owocowe lody, czyli sorbet jabłko-grejpfrut. Wszystkie składniki dozwolone, zero cukru, więc można zaszaleć. Smacznego!

Zapraszam po przepis, a tutaj znajdziecie podstawowe zasady diety warzywno-owocowej.
Tutaj natomiast są informacje odnośnie tego co można jeść podczas diety a także przykładowe menu na 7 dni diety warzywno-owocowejw którym podaję Wam gotowy  tygodniowy jadłospis.
Na blogu znajdziecie też inne przepisy diety dr Dąbrowskiej - kliknij tutaj, między innymi wegańską szarlotkę, na czas kiedy macie ochotę na odrobinę słodyczy ;).


Owocowe lody, czyli sorbet  jabłko-grejpfrut (dieta dr Dąbrowskiej)

Czas przygotowania: 15 minut + czas oczekiwania
Składniki:

  • 1 grejpfrut
  • 1 jabłko
  • 1/4 szklanki wody
  • listki mięty -  opcjonalnieWykonanie:
Owoce obieramy i kroimy na kawałki. Wrzucamy do blendera, wlewamy wodę i dokładnie blendujemy. Listki mięty rwiemy na drobne kawałki i dodajemy do masy owocowej. Przelewamy do foremek na lody. Foremki wkładamy do zamrażarki na co najmniej 5 godzin, a najlepiej na cała noc. Przed podaniem foremki przelewamy gorącą wodą, żeby sorbet dało się bez problemu dały wyjąć.

Komentarze