Spacer po słonecznej Maladze

Katedra w Maladze


Hiszpania to taki kierunek turystyczny,  który mogę odwiedzać o każdej porze roku. Szczególnie piękna jest Andaluzja, która nawet w listopadzie czaruje i kusi wspaniałą pogodą, bogatą roślinnością i pięknymi widokami. 

W czasie naszej podróży o tym regionie Hiszpanii zawitaliśmy też do Malagi. To już kolejna nasza wizyta w tym przepięknym mieście i tym razem chciałabym kazać je od innej strony, tej mniej turystycznej. Tak więc zapraszam Cię na spacer po Maladze, po jej urokliwych uliczkach, po plaży bez tłumu ludzi i bez męczących upałów. 

 Więcej o Andaluzji poczytasz w poprzednich wpisach:


La Malagueta
 

Spacer po Maladze

Malaga jest stolicą Costa del Sol, czyli Wybrzeża Słońca, a także jedną z większych miejscowości Andaluzji. Słynie ze wspaniałych zabytków kultury Maurów, potomków Arabów i Berberów, którzy dotarli na Półwysep Iberyjski z Maroka i  północnej Afryki, zatrzymując się w al-Andalus na ponad siedem stuleci. 

Wprawdzie Granada, Sewilla czy Kordoba przyćmiewają ją swoimi zabytkami, ale Malaga też ma się czym pochwalić. Zdecydowanie wart odwiedzenia jest Alcazaba, czyli zamek z czasów rzymskich oraz zamek Gibralfaro z XIV wieku. Koniecznie trzeba też zajrzeć do niedokończonej katedry z XVI wieku, zwanej La Maniquita, czyli jednoręka dama.Ale Malaga to również, a może przede wszystkim przepiękne miasto ze wspaniałą architekturą, oaza zieleni i bujnej roślinności, która kwitnie tu przez cały rok, dzięki przyjaznemu klimatowi śródziemnomorskiemu. To także klimatyczne wąskie uliczki, stare bary i kafejki, których wystrój pamięta jeszcze lata 70-te. To spacerując po nich, odwiedzając stare patia wyłożone starymi kafelkami i pełne kolorowych kwiatów, cofamy się czasie, zwalniamy... Tutaj czas płynie zupełnie inaczej.Ulica Marqués de Larios

 

Będąc w Maladze warto też zwrócić uwagę na bujną, bogatą i egzotyczną roślinność. Panuje tu klimat śródziemnomorski, a średnia roczna temperatura w tym mieście to 18-19 stopni Celsjusza. Słońce świeci tu aż przez 320 dni w roku. Koniecznie trzeba odwiedzić Paseo del Parque, w którym można znaleźć ponad 2 tysiące gatunków roślin z pięciu kontynentów. Jest to najważniejszy w Europie park publiczny pod względem egzotycznej roślinności.Plaza de la ConstituciónMalaga to też przepiękne, długie i szerokie plaże. Według oficjalnych danych jest ich tu ażpiętnaście. Najbardziej znana to La Malagueta, sztuczna plaża, która znajduje się najbliżej centrum tuż przy doku numer 1. Warte uwagi są Playa del Campo de Golf - San Julián, Playa de Guadalmar, Playa de la Misericordia czy też Playa de San Andrés.

Według mnie Andaluzja, a w szczególności Costa del Sol właśnie, to najpiękniejszy region Hiszpanii. Oferuje wszystko to, czego nam potrzeba podczas wakacji: dużo słońca, piękne krajobrazy, wspaniałe zabytki, czyste i długie plaże. Na wczasy w region Costa del Sol można pojechać np. z ITAKA.


 

 

Wpis powstał przy współpracy z Biurem Podroży ITAKA.


Komentarze