Mazagran, klimatyczna kawiarnia w Zamościu

kawa w filiżance na stole
Mazagran, klimatyczna kawiarnia w Zamościu
 
 
Jestem kawomaniaczką, każdy dzień zaczynam od caffe latte, a potem jeszcze w ciągu dnia piję kawę co najmniej dwa razy, prawie zawsze z mlekiem. Taką lubię najbardziej. Jak się domyślasz, podczas moich podróży w miejscach, które odwiedzam zawsze szukam fajnych kawiarni.

Tak samo było tym razem w Zamościu, zaraz po obiedzie przyszedł czas na kawę. Po małym rekonesansie, skierowałyśmy nasze kroki do kawiarni Mazagran, która znajdowała się dokładnie trzy kroki od naszego apartamentu, nieopodal Rynku.

Przy okazji na pyszne śniadania wejdźcie do → Figa z makiem, a na ormiański dania do → Restauracja muzealna Ormiańskie Piwnice.
 


 

Mazagran, klimatyczna kawiarnia w Zamościu

Mazagran to niewielki lokal, który znajduje się w samym sercu zamojskiej przepięknej Starówki, przy ulicy Pereca 16, tuż obok Synagogi. Jest tu przytulnie, a w środku rządzą ciepłe kolory, zieleń i aromatyczny zapach kawy. Od progu czuć miłość właścicieli do rytualnego parzenia kawy. W ciepłe miesiące można też usiąść na zewnątrz w ogródku i spróbować napoju mazagran, czyli koktajlu alkoholowego zrobionego na bazie słodzonej kawy z dodatkiem koniaku lub rumu, podawanego w schłodzonego z dodatkiem lodu.

Napijesz się tu najlepszych naturalnych gatunków kawy arabiki, które są wypalane w profesjonalnej palarni kawy w Biłgoraju, a także herbat skomponowanych ze staranie wyselekcjonowanych liści herbacianych lub innych aromatycznych ziół. Koniecznie też musisz spróbować dwóch smaków chałwy, która jest tu wyrabiana na miejscu. Jaka ona jest dobra! Po prostu rozpływa się w ustach.

 Grzechu warta jest również rzemieślnicza  mleczna i ciemna czekolada,  oraz krówki dostępne w kilku odsłonach.  Tym z solą nie można się oprzeć... Spróbujesz tu też domowych ciast i wspaniałych naturalnych lodów, a rozkoszując się wspaniała kawą i herbatą zrelaksujesz się przeglądając tutejszą biblioteczkę. Możesz tu znaleźć naprawdę fajne pozycje.

Ale Mazagran, to nie tylko kawiarnia, ale także sklep stacjonarny i również sklep on line → Mazagran.pl. W lokalu odbywają się też rozliczne wystawy - podczas naszego pobytu można było podziwiać przepiękne ikony - oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Super atmosfera tego miejsca zachęca do powrotów, przy kolejnych odwiedzinach w Zamościu na pewno tu zajrzymy. Przy okazji pozdrowienia dla p. Jacka i drugiego Pana, z którym uśmiałyśmy się do łez w niedzielne wrześniowe przedpołudnie 😀.
 

 

Komentarze