Figa z makiem, najlepsze śniadania w Zamościu

Figa z makiem, najlepsze śniadania w Zamościu
 

Gdzie na śniadanie w Zamościu? Po wpisaniu tej frazy w Google wyskakuje mi kilka lokali, ale, jak to mówią, szału nie ma. Robię jeszcze mały research wśród znajomych i na moich SM i na pierwszy ogień idzie Figa z makiem. Planujemy pobyt w Zamościu w sobotę i w niedzielę, dlatego szukam jeszcze drugiej knajpki na śniadanie, ale po pierwszej wizycie w Fidze, postanawiamy tu wrócić ponownie następnego dnia.

Dlaczego? Sami zobaczcie 💗


 

 

 

Figa z makiem, najlepsze śniadania w Zamościu  

Bistro Figa z makiem mieści się w samym sercu pięknego Zamościa przy Rynku Wielkim w kamienicy Abrekowskiej. Lokal nie jest zbyt duży, ale za to jest tu przytulnie i kameralnie. W ciepłe miesiące można również usiąść w przestronnym ogródku ze wspaniałym widokiem na ratusz.

A jeśli masz ochotę na pyszny obiad czy kolację z ormiańskim klimatem, to serdecznie polecam  → Restaurację muzealną Ormiańskie piwnice, pysznie tam karmią, a lokal ma niesamowity klimat.


menu restauracji na kartce papieru
 

Menu śniadaniowe nie jest zbyt długie i bardzo nas to ucieszyło, bo mamy pewność, że produkty są świeże, a nie mrożone. Znajdziemy w nim śniadaniową klasykę. Do wszystkich śniadań jest podawane bardzo smaczne pieczywo. Warto też wspomnieć o śniadaniowej promocji, w której americano lub espresso są w niższej cenie.

Na naszym stole pojawiły się:

  • szakszuka z warzywami
  • omlet  z szynką
  • bajgiel  z wędzonym łososiem i jajkiem
  • bajgiel z serem halloumi i bakłażanem


Wszystkie dania były bardzo ładnie i apetycznie podane. Dużo warzyw, dużo kolorowych dodatków, to się bardzo ceni, bo jemy przecież najpierw oczami.

Do kompletu bardzo dobra i aromatyczna kawa oraz świeżo wyciskane soki.

Warto też wspomnieć o miłej i szybkiej obsłudze i o szefie kuchni Danielu Żur, który raz na jakiś czas zagląda na salę i sprawdza czy goście są zadowoleni.

Serdecznie pozdrawiamy całą ekipę Figi z makiem, szczególnie p. Krystiana i  p. Daniela, na pewno do zobaczenia niebawem 😊.

 

Bisto Figa z makiem 

Rynek Wielki 4

22-400 Zamość

Tel. 507 130 000


 

Bajgiel z łososiem
 

 

Szakszuka


Komentarze