Kobieta do zjedzenia - konkurs


Kobieta do zjedzenia - konkurs


Dzisiaj zapraszam Was na konkurs z kulturą w tle, ponieważ mam dla Was, dzięki Teatrowi Dramatycznemu,  jedno podwójne zaproszenie  na recital Magdaleny Smalary, który się odbędzie dnia 17-tego lutego w warszawskim teatrze Scena na Woli im. T. Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22. 

Spektakl  w całości poświęcony jest jedzeniu, cytując fragment spektaklu: „bo jak można być niejadkiem?”.   Charyzmatyczną osobowością i bezpośredniością Magdalena Smalara szybko zjednuje sobie sympatię Widzów, nie możemy obiecać jednego, że po spektaklu uda się komukolwiek uniknąć wieczornego podjadania. Będzie zabawnie i lirycznie.

Parę słów o sztuce:
Magdalena Smalara w recitalu ,,Kobieta do zjedzenia" opowie o jednej z największych namiętności świata czyli o jedzeniu. Usłyszymy piosenki napisane specjalnie do tego spektaklu oraz szlagiery w nowych aranżacjach.
Nie wszyscy ludzie zastanawiają się nad tym, co jedzą. Niektórym jest to zupełnie obojętne. Warto wiedzieć, że o jedzeniu pisali najwięksi, nadając mu rangę niemal metafizyczną, dość wspomnieć proustowskie Magdalenki. Dziś, kiedy co druga osoba to wybitny smakosz o wiedzy szefa kuchni restauracji z gwiazdką Michelin, jedzenie znowu stało się tematem numer jeden.
Będzie o smakach, o apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, białkach, skrobiach i o dietach. Aktorka temat zna od podszewki, mając za sobą m.in. terapię odchudzającą u hipnotyzera.
 Co najważniejsze - klienci rachunek zapłacą przed, więc  przykra pointa każdej dobrej kolacji zostanie im oszczędzona.

Opracowanie muzyczne: Urszula Borkowska
Wizualizacje: Emilia Sadowska

Zespół:
Urszula Borkowska - instrumenty klawiszowe
Konrad Kubicki - kontrabas
Marcin Słomiński - perkusja
Marcin Świderski - saksofon, flet


Co trzeba zrobić, żeby wygrać ?

Po prostu trzeba wpisać w komentarzu pod tym postem tytuł filmu lub książki z kulinariami w tle, czyli albo sam tytuł albo treść filmu lub książki musi odnosić się do kuchni, gotowania. Mogą to być również wspomnienia, podróże...
Spośród wszystkich komentarzy wylosuję jedną osobę, która otrzyma 2-osobowe zaproszenie na spektakl.  Jeśli ta osoba nie będzie mogła się pojawić z teatrze z osobą towarzyszącą, wtedy wylosuję jeszcze jedną osobę  z tych, które zamieściły komentarz. 

Komentarze można dodawać do dnia 14-tego lutego. Wyniki podam 15-tego z samego rana.
I wszyscy spotkamy się  w teatrze :-).


Komentarze

  1. Absolutnie pierwsze skojarzenie to filmowy klasyk nad klasykami czyli "Wielkie żarcie" w reżyserii Marco Ferreri.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie ten film przyszedł mi pierwszy na myśl :)

      Usuń

Prześlij komentarz