Urban grilling, grille elektryczne - idealne rozwiązanie do miasta


Lato w pełni, za oknem piękna pogoda, a co za tym idzie sezon na grillowanie trwa w najlepsze. Nie od dziś wiadomo, że my Polacy uwielbiamy grillować i oddajemy się tej przyjemności, kiedy tylko możemy. Niestety nie zawsze mamy możliwość wyjechać poza miasto, ale teraz z pomocą przychodzi nam nowa forma grillowania, czyli urban grilling. 

Co to dokładnie jest i na czym polega? O tym poczytacie właśnie w dzisiejszym wpisie.

 

 

Urban grilling,  grille elektryczne - idealne rozwiązanie do miasta 

Polskie prawo zazwyczaj zakazuje grillowania w mieście, jeżeli mamy do czynienia z grillami gazowymi lub węglowymi, dlatego najpierw warto zapoznać się z lokalnymi zasadami, aby mieć pewność, że nie łamiemy prawa. Jeśli jednak mieszkamy w większości dzielnic Warszawy i marzy nam się grill na naszym balkonie, nie musimy wcale z niego rezygnować. Rozwiązaniem dla mieszkańców miast są grille elektryczne.


Urban grilling – co to jest?


Urban grilling to zjawisko, które upowszechnia się w Polsce. Nabrało nowego wymiaru od czasów pandemii, kiedy znacznie ograniczyły się nasze możliwości spędzania czasu poza domem. Na początku wiosny osoby mieszkające w dużych miastach nie mogły spotykać się na tradycyjnych grillach w gronie rodziny czy znajomych, ponieważ trwał lock down. Rozwiązaniem dla wielbicieli grillowania stał się właśnie urban grilling, czyli spędzanie czasu na grillowaniu w mieście, np. na balkonach.

Aby móc spróbować urban grillingu, musimy zaopatrzyć się w grill elektryczny. Jego zaletą jest fakt, że nie wymaga stosowania żadnego opału, jedynie podłączenia do źródła prądu. Korzystanie z niego np. na tarasie, nawet na zamkniętym osiedlu, jest legalne, ponieważ w jego przypadku nie zachodzi potrzeba użycia otwartego ognia.


Grille elektryczne – na czym to polega?


Grille elektryczne nie są już nowinką. Można wśród nich znaleźć bardzo zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia, np. grille elektryczne w modelu Pulse firmy Weber. Są one zaopatrzone w specjalne silniki kontrolujące zasilanie, zaś sam przycisk zasilania jest wyposażony w zintegrowaną funkcję bezpieczeństwa. Na pokrywie grilla znajduje się wyświetlacz LED, który informuje nas o temperaturze panującej wewnątrz. Do dyspozycji jest też system Weber Connect, a więc aplikacja, która umożliwia np. uruchomienie grilla zdalnie czy zmniejszenie temperatury, a także informuje o aktualnym stopniu wypieczenia potrawy.

Grille elektryczne są bezpieczne. Te firmy Weber pozwalają przy tym przyrządzać potrawy w podobnym tempie, co grille węglowe czy gazowe. Sprawia to osiągana przez nie temperatura, która może wynosić nawet 300 stopni C. Już teraz żyjąc w mieście, mając do dyspozycji balkon, tarasach lub ogródek, możesz grillować nie tylko wiosną i latem, lecz także w środku zimy. Dzięki temu sezon na urban grilling trwa cały rok.


Grille elektryczne – nowoczesność, wygoda i elegancja

 

Grille elektryczne marki Weber są nie tylko bezpieczne, lecz także wygodne w użytkowaniu. Powierzchnia, na której można grillować, jest na tyle duża, że bez problemy przygotujemy jednocześnie większą ilość jedzenia. 

Oprócz tego, że wygodne i bezpieczne, grille elektryczne Weber są również estetycznym gadżetem, którym śmiało możemy pochwalić się znajomym. Ich nowoczesny design sprawia, że idealnie wpasowują się w wielkomiejską scenerię. Grille są wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu mogą nam służyć przez lata. Szczególnie wyróżniają się tutaj grille z serii Pulse, które nie tylko nowocześnie wyglądają, lecz także stanowią prawdziwą gratkę dla fanów technologicznych rozwiązań, jak np. sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji na odległość.

Jeśli chcecie na bieżąco otrzymywać najnowsze informacje o grillach elektrycznych, nowych przepisach i aktualizacjach w ofercie, zapiszcie się do newslettera na stronie weber.com. 


Komentarze