Pałac Romantyczny - wspaniałe miejsce na relaks i wykwintne jedzenie


Kilkanaście kilometrów od Torunia znajduje się piękny eklektyczny pałac, który został zbudowany w XIX wieku. Otacza go ogromny park ze stawami, który został  zaprojektowany w stylu angielskim, romantyczny zameczek i klimatyczny amfiteatr. Pałac Romantyczny, bo o nim mowa, to wspaniale miejsce na ślub, romantyczną kolację, czy biznesowe spotkanie. Można się tutaj też relaksować w strefie spa i zewnętrznym basenie. Spróbujecie tu także pysznego menu opartego na sezonowych produktach i dziczyźnie, a przygotowanego zgodnie z zasadami slow food.
Miałam ogromną przyjemność spędzić tutaj weekend, relaksować się w strefie spa i spróbować rewelacyjnego menu degustacyjnego. Tak więc dziś zapraszam Was po szczegóły i informacje co fajnego można tu robić, a także na wirtualny spacer po pałacu.

 

 

Pałac Romantyczny - wspaniale miejsce na relaks i wykwintne jedzenie

Gdy będziecie w okolicach Torunia koniecznie zajrzyjcie do Pałacu Romantycznego w Turznie. Zaledwie niespełna 20 kilometrów na północny wschód od miasta Kopernika i pierników znajduje się piękny kompleks pałacowy. Został on zaprojektowany przez znanego włoskiego architekta Henryka Marconiego i zbudowany w drugiej połowie XIX wieku.
Przez lata był ostoją polskiej tradycji i patriotyzmu. Bywali tu Artur Zawisza Czarny, generał Józef Haller i Fryderyk Chopin.
Po II wojnie światowej pałacowe pomieszczenia zostały zaadaptowane na użytek szkoły, która funkcjonowała tu do roku 2006. W 2007 roku zabudowania wraz z terenem zostały zakupione przez obecnych właścicieli i od 2012 działa tu kompleks hotelowo-konferencyjny. W Pałacu Romantycznym znajduje się 67 pokoi z ponad 150 miejscami noclegowymi.
Kompleks dysponuje także wieloma atrakcjami dla swoich gości. Znajduje się tutaj strefa spa, zewnętrzy basen, korty tenisowe, boisko do siatkówki, bilard, zewnętrzy plac zabaw i sala zabaw w hotelu. Istnieje możliwość wędkowania, nordic walkingu i wycieczek rowerowych.
W pałacu znajduje się Restauracja Marconi, której nazwa pochodzi o nazwiska włoskiego architekta, który zaprojektował pałacowy kompleks. W kuchni króluje Mistrz Sztuki Kulinarnej  Krzysztof Kierski. Dania, które są tu serwowane są przygotowane zgodnie z zasadami slow foodu.  Skosztujecie tu dań bazujących między innymi na gęsinie, dziczyźnie, jagnięcinie czy króliku. Tutejsza kuchnia, nie dość, że jest przepyszna i wykwintna, to szef kuchni serwuje nam na talerzach prawdziwe dzieła sztuki. 
Restauracja została też uwzględniona  w regionalnej sieci Dziedzictwa Kulinarnego Kujaw i Pomorza, która zrzesza restauratorów i producentów, którym przyświeca wspólny cel - zachowanie i rozwój regionalnych tradycji kulinarnych, charakterystycznych dla poszczególnych regionów. Została też wymieniona w Żółtym Przewodniku Kulinarnym Gault & Millau w latach 2017, 2018 i 2019.
Amuse-bouche: półgęsek, żurawina, dynia
 
Foie gras, chałka, konfitura z fig

Kałamarnica, ajwar, sos aioli

Tatar z gęsi owsianej, żółtko przepiórcze

Piwo, piernik,miód gryczany

Zupa: raki, kawior z pstrąga

Zupa: raki, kawior z pstrąga
 
Halibut, redukcja rybna, asiette z pora

Dzik, kasza pęczak, burak

Chałwa, czarna porzeczka, malina


Bufet śniadaniowy

Bufet śniadaniowy

Bufet śniadaniowy
Bufet śniadaniowy

Hotel **** Pałac Romantyczny
ul. Toruńska 1, Turzno
87-148 Łysomice, Polska
https://www.palac-romantyczny.com/
Komentarze