Mazurska Austeria - klimatyczne miejsce pod Ostródą

chata-kryta-strzecha

Ostatni weekend spędziliśmy w malowniczym kompleksie na Mazurach, ale po drodze zboczyliśmy nieco, aby wpaść do przepięknego i urokliwego miejsca położonego pomiędzy Olsztynkiem a Ostródą. Otóż mowa jest o Austerii, która łączy w sobie restaurację z lokalnym jedzeniem, hotelik, sklep z regionalnymi produktami i miejsce do spokojnego odpoczynku i relaksu w pięknym otoczeniu.
Do Austerii nie było nam po drodze, ale ponieważ dużo dobrego słyszeliśmy o tym miejscu, postanowiliśmy nieco zboczyć z trasy i wpaść tu choć na chwilę.

Mazurska Austeria - klimatyczne miejsce pod Ostródą

"Austeria to obiekt stworzony przez artystę, naszkicowany pędzlem…Łączący w sobie zdrową kuchnię z klimatycznym wnętrzem izb sypialnych.*Przyjaźń * Zdrowa kuchnia *Artystyczne miejsce * Sztuka * Relaks – to wyznaczniki tego miejsca. Zapraszamy Państwa do restauracji, gdzie szara codzienność nabiera zielonych barw, a zwykła ludzka życzliwość nowego wymiaru." - tak opisują swoje miejsce na ziemi jego właściciele.
Wnętrze urzekło mnie do pierwszego wejrzenia. Jest tu przytulnie, nastrojowo i romantycznie.  Każdy stół, każde krzesło jest z tak zwanej innej parafii, cudnie to wygląda. Bardzo podoba mi się taki pomysł. Na stołach są piękne koronki albo materiałowe obrusy w kolorowe w kwiaty.  Sporo klimatycznych bibelotów, ale bez zbędnego przeładowania. Zresztą sami popatrzcie ma zdjęcia.
W Austerii możecie się tez zaopatrzyć w regionalne produkty. Kupicie tu miody, syropy, soki, pieczywo, wędliny, etc. Do kompletu mamy tu także mały hotelik z 28 miejscami noclegowymi, które znajdują się w klimatycznych izbach.
Z karty wybieramy regionalne dania. I tak oto na naszym stole ląduje:
  • chłodnik z jajkiem - bardzo nam smakuje, jest gęsty i lekko kwaskowy, taki jak w domu
  • kaszanka z pieca zapiekana z cebulą (18 zł), pyszna, z duża ilością wątróbki
  • babka ziemniaczana z wieprzowym gulaszem (23 zł)

Na deser zamawiam fit deser z kaszy jaglanej z ciepłym musem truskawkowym.
Dania bardzo nam smakują, jednak ogólną ocenę nieco psuje zwiędnięta rukola i wysuszone paseczki marchewki, dodane jako ozdoba do dań. Ostatnio w lokalach panuje chyba moda na rukolę, bo nie jest to pierwsza restauracja,  w której to zioło jest dodawane do każdego dania w postaci niezbyt świeżego garnie.

Po posiłku wybieramy się na mały spacer. Jest tu pięknie i zielono. Jest oczko wodne, mały staw i strumyk. Cudne miejsce na relaks i odpoczynek, pod warunkiem oczywiście, że nie ma akurat tłumu gości. Nam się udaje, bo jesteśmy tu w tygodniu wczesnym popołudniem.
Austeria
14-100 Ostróda 
Rychnowo; 6b
Przy drodze S7 - 165 kilometr
12 km (10 min.) od Targów Arena w Ostródzie

Tel:  512 148 066
kom. 512 148 066
austeria.austeria@wp.pl


Komentarze