Bhajan Cafe w Krakowie - wegańsko, wegetariańsko i pysznie


Podczas naszej ostatniej wizyty w Krakowie odwiedziłyśmy między innymi otwarty w lutym tego roku Bhajan Cafe. To usytuowany przy ul Stradomskiej 17 lokal, w którym serwowana jest oryginalna wegańska i wegetariańska kuchnia ze smakiem i zapachem Indii w tle. Lubię aromatyczną kuchnię, więc z wielką chęcią  wybrałyśmy się tam na obiad.

Bhajan Cafe w Krakowie - wegańsko, wegetariańsko i pysznie

Kuchnia indyjska to feria barw, aromatów i smaków. Byłam bardzo ciekawa jak się ona będzie przedstawiać w wersji wegańskiej i wegetariańskiej, bo do tej pory takiej nie próbowałam. Bhajan ma w swoim menu między innymi panir, koftę, dal, besan czy nan. Nazwy te brzmią tajemniczo, prawda? Co się pod nimi kryje poczytacie w nowo powstałym przewodniku po kuchniach świata, czyli w Foodwiki od Pyszne.pl. Znajdziecie tam informacje o tym, czym się wyróżnia kuchnia indyjska, a także poczytacie o najbardziej charakterystycznych daniach aromatycznych i kolorowych Indii. Ale Foodwiki, to nie tylko ciekawe informacje na temat kuchni indyjskiej, to także bardzo przydatne kulinarne kompendium wiedzy na temat 10 różnych kuchni świata. To encyklopedia ze 180 bardzo apetycznymi potrawami.Bhajan Cafe - niech Was nie zwiedzie nazwa - to nie tylko kawiarnia, to także przestrzeń miejskiego jogina. Bhajan Cafe to miejsce gdzie nie tylko smacznie zjecie dania kuchni indyjskiej, ale to także strefa inspiracji i miejsce, w którym karmi się zarówno ciało, jak i ducha. Miejsce, w którym można odpocząć na chwilę od miejskiego zgiełku. Lokal jest przestronny, składa się z trzech sal i piwnicy. W piwnicy mieści się  sala do medytacji. Jest tu bardzo przytulnie, miło i kolorowo.


Najpierw na nasz stół trafiają napoje:
  • chai masala - indyjska herbata z mlekiem i przyprawami (11 zł)
  • mango lassi - indyjski jogurtowy koktajl z mango (12 zł)
  • adrak chai - rozgrzewający i poprawiający trawienie napój imbirowy (10 zł)
  • jako czekadełko dostajemy cienkie i chrupiące chlebki z mąki z ciecierzycy z sosami.
Bardzo fajnym pomysłem w menu są zestawy dla 1, 2 czy 4 osób. W ten sposób mamy możliwość spróbowania różnych dań oferowanych przez ten lokal. Ja zawsze bardzo chętnie korzystam z takich opcji w restauracjach, które tak właśnie komponują swoją kartę.


Zamawiamy:
  • sycący zestaw dla 2 osób, w którego skład wchodzą: panir makhani (ser indyjski w kremowym sosie pomidorowym),  pakora (panierowane w mące z ciecierzycy smażone warzywa) i alu parahta (placek indyjski nadziewany ziemniakami) (49 zł)
  • pożywny zestaw dla 1 osoby, w którego skład wchodzi kofta (pulpeciki warzywne w sosie) i cawal (prosty ryż basmati) (29 zł))
  • harabhara kabab (kotleciki warzywne) i cawal (prosty ryż basmati) (23 zł)
Wszystkie dania są smaczne - co widać na załączonym pod spodem zdjęciu 😀 - i przede wszystkim bardzo sycące, więc nie mamy już miejsca na desery. Zupełnie nie brakowało mi w nich mięsnych smaków. Z chęcią wrócę tu, aby spróbować jeszcze innych dań proponowanych w menu.

Bhajan Cafe
ul. Stradomska 17
31-068 Kraków
tel. 795 895 895
mail: info@bhajancafe.pl
Można płacić kartą
Czynne 10-22

Komentarze