Krakowski Moment Resto idealny na śniadanie

kolorowe-sniadanie-widok-z-gory

Jeśli będziecie w Krakowie, koniecznie zajrzyjcie na Kazimierz i zjedzcie śniadanie w Moment Resto Bar. Jest tu bardzo smacznie. Zestawy śniadań są różnorodne, duże i fajnie skomponowane, czyli dla każdego coś dobrego. A na dodatek w cenie śniadania doskonała kawa w cenie zestawu.
Na blogu znajdziecie też recenzję innego godnego polecenia krakowskiego lokalu, czyli Zazie Bistro, który również jest usytuowany na krakowskim Kazimierzu.
A tymczasem zobaczcie, jak piękne i kolorowe śniadania serwują w Momencie.
Krakowski Moment Resto idealny na śniadanie

Trafiłyśmy tu zupełnie przypadkowo podczas naszego pobytu w Krakowie. Pierwotnie wybierałyśmy się na śniadanie do polecanego Rannego Ptaszka, ale niestety nie było tam miejsc - lokal jest malutki. Można było tylko stanąć przy stoliku na ulicy... Nie bardzo nam to odpowiadało, więc ruszyłyśmy w głąb Kazimierza, żeby znaleźć odpowiednie miejsce i tak oto trafiłyśmy do Moment Resto Bar.
Mimo wczesnej godziny większość miejsc była już zajęta, ale udało się nam znaleźć stolik.
Lokal jest spory, bardzo przestronny, ale za razem przytulny. Obsługa sympatyczna i sprawna.
Na nasz stół trafia najpierw pyszna kawa z przelewowego ekspresu - biała i czarna. Za 2 zł można później domówić dolewkę kawy.
Z zestawów śniadaniowych wybieramy:
  • śniadanie regionalne - schab musztardowo-miodowy, grillowany góralski ser, pasta z bryndzy, tosty francuskie z chałki, krem cytrynowy (lemom crud), ciemnie pieczywo (21 zł)
  • energetyczne śniadanie - łosoś wędzony, awokado, jajka w koszulkach, kremowy serek z rzodkiewką, młody szpinak, ziarna słonecznika, domowy chleb bananowy, ciemne pieczywo (21 zł)
  • śniadanie polskie - jajecznica, grilowany boczek, żółty serek, kremowy serek z warzywami, frankfurterki, sałatka warzywna
  • śniadanie krakowskie - sadzone jajka, bajgiel z pastą z pstrąga, sałatka warzywna, ciemne pieczywo

Do Momentu wracamy kolejnego dnia znowu na śniadanie. Po obejściu Kazimierza i zaglądnięciu do lokali, które serwują śniadania, okazuje się, że tutaj oferta jest dla nas najciekawsza. Tym razem odnotowałyśmy jeden minus, jajka w koszulkach nie były płynne, tylko ścięte na maksa.
Z chęcią wrócimy tu przy okazji następnej wizyty w Krakowie, aby spróbować innych dań z menu restauracji.
Moment Resto Bar
Kraków, ul Estery 22
Tel. 668 034 000
http://www.momentcafe.pl/


Moment Resto Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Komentarze