Własna książka kucharska ? To nic trudnego


Czy nie marzyła Wam się nigdy własna książka kucharska ? Oczywiście nie mówię  o tak odległych marzeniach, jak wydanie książki kucharskiej w tysiącach egzemplarzy, bo wszystko jeszcze przed nami... :-). Więc jeśli przeszła Wam kiedyś przez głowę taka myśl, to dziś opowiem Wam jak niewiele trzeba, żeby stać się posiadaczem swojej osobistej książki z własnymi przepisami. 
Własna książka kucharska ? To nic trudnego

Okazuje się, że dziś to nic trudnego. Z pomocą przyjdzie Wam strona Printu.pl, na której będziecie mogli od a do z napisać swoją książkę. Po zalogowaniu się, w zakładce fotoksiążka można zobaczyć krok po kroku jak wybrać format książki, rodzaj okładki i ilość stron. Następnie gdy  mamy wybrane te podstawowe informacje przechodzimy do kreatora, w którym będziemy składać naszą książkę. To najprzyjemniejszy element tej zabawy. To od nas zależy jaki będzie układ książki. Czy na kolejnych stronach książki pojawi się jedno zdjęcie  czy też seria zdjęć obrazujących dany przepis.  Zdjęcie może zostać także zamieszczone razem z opisem lub z dłuższym tekstem.
A może chcemy w niej umieścić tylko same przepisy ? 
Po wybraniu układu strony mamy możliwość wyboru rodzaju i wielkości czcionki, a także jej koloru.


Naszą książkę możemy podzielić na rozdziały, w których będziemy zamieszczać swoje przepisy, u mnie są to:

 • przystawki
 • sałatki
 • dania obiadowe
 • desery i ciastaPo każdej zmianie kreator zapisuje dane, które zostały dodane. W tym momencie możemy zamknąć edytor i wrócić do pisania w innej chwili, bez obawy, że nasze przepisy znikną.
Gdy zapiszemy już wszystkie strony naszej książki wracamy do naszego konta, gdzie możemy sfinalizować transakcję wybierając formę płatności i dostawę. A po kilku dniach, dzięki Printu w Waszych rękach znajdzie się piękny album z wybranymi przez Was zdjęciami i przepisami.


Tworzenie własnej książki kulinarnej to fajna zabawa. Możemy ja wydrukować dla siebie, ale będzie też super prezentem dla kogoś bliskiego. Z okazji imienin, urodzin, czy po prostu bez okazji, gdy chcemy podarować komuś prezent, w który włożyliśmy nasze serce, nasz czas.... Trzeba tylko puścić wodze fantazji... i do pracy :-).Komentarze

 1. Świetny pomysł!!! Może kiedyś spróbuję ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, a ile Cię to kosztowało? Stworzyłas piekna książkę :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorota, cennik jest na ich stronie. Cena jest uzależniona od wielu rzeczy, np. ilości stron, okładki. Poza tym są też różne promocje.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Oj tak... ale póki co możesz sobie zafundować taką :).

   Usuń

Prześlij komentarz