Jedz i bądź piękna - Wendy Rowe

ksiazka-okladka

Dawno nie było na blogu recenzji książkowej, czym prędzej więc to nadrabiam i zapraszam Was na parę słów o pierwszej książce Wendy Rowe, znanej makijażystki i specjalistki od urody. "Jedz i bądź piękna" to poradnik urodowy wraz z fajnymi i prostymi przepisami kulinarnymi.
Książka jest pięknie wydana, miło i lekko się ją czyta. To pozycja, którą powinna mieć w swojej biblioteczce każda dbająca o siebie kobieta.


"Jedz i bądź piękna" Wendy Rowe
Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy tym co jemy ! Dziś zapraszam na recenzję książki pod tytułem "Jedz i bądź piękna" wydanej przez wydawnictwo Filo, którą napisała Wendy Rowe. Wendy Rowe jest specjalistką od urody, makijażystka i osobą znaną z naturalnego i holistycznego podejścia do pielęgnacji skóry. 
Jak napisała Anja Rubik, która jest bliską przyjaciółką Wendy:" pracujemy z Wendy od dawna. Ma niesamowite poczucie humoru, więc praca z nią to świetna zabawa. Dla mnie piękno zaczyna się od pięknej skóry. Wendy zdecydowanie wie jak ten ideał osiągnąć. Superzdrowo je i świetnie gotuje."
Książka jest przepięknie wydana, napisana lekko i przyjemnie,  przecudne zdjęcia dopełniają całości. Podobają mi się również przepisy; są proste i czytelnie opisane.

W książce znajdziemy rozdziały:
 • Przedmowa
 • Wstęp
 • Jedzenie i uroda
 • Wiosna
 • Lato
 • Jesień
 • Zima
 • Rady dla urody
 • Lecznicze zioła i przyprawy
 • Cudowne składniki
 • Przewodnik po składnikach odżywczych
 • IndeksJedzenie i uroda
Tutaj dowiemy się jak ważne dla organizmu jest dobre trawienie, co to jest drożdżyca i jakie są jej objawy, a także co to są probiotyki i prebiotyki. Poczytamy o odtruciu organizmu, o objawach źle pracującej wątrobie, i o tym jak ważne jest jedzenie w różnych kolorach, czyli jedzmy tęczę. Znajdziemy wskazówki, jak radzić sobie ze stresem i co to jest świadome jedzenie. Dowiemy również co jest przyjacielem, a co wrogiem naszej urody i jakie produkty powinniśmy mieć zawsze pod ręką w kuchni i łazience. A na koniec mamy kilka złotych myśli Wendy, które są warte zapamiętania.Wiosna, lato, jesień, zima
Rozdziały te są skonstruowane według takiego samego schematu: zbiór pysznych, zdrowych i różnorodnych przepisów na każdą porę roku. Znajdziemy tu także alfabetyczny spis produktów i składników niezbędnych dla naszej urody i zrobienia porządków w naszym organizmie w zależności od pory roku.Rady dla urody
Znajdziemy tutaj przepisy na domowe kosmetyki, podstawy pielęgnacji cery i niezbędne kroki na poranek i na wieczór. Poczytamy o tym jak bardzo ważna jest woda dla naszego organizmu oraz jakie problemy możemy mieć z cerą. Dowiemy się również jak prawidłowo dobierać kosmetyki do pielęgnacji naszej cery. 
ksiazka-widok-z-gory

W dwóch ostatnich rozdziałach znajdziemy alfabetyczne zestawienie leczniczych ziół i przypraw, a także modnych ostatnio superfoods, czyli super składników. Poczytamy co skrywają  w sobie składniki odżywcze, takie jak mikro- i makro elementy, organiczne związki chemiczne  i witaminy. To fajne i podstawowe kompendium wiedzy o tym co znajdziemy w naszym jedzeniu."Jedz i bądź piękna. Co i jak jeść, by mieć piękną skórę" Wendy Rowe
Wydawnictwo Filo
Rok wydania polskiej edycji 2017
Twarda okładka, 256 stron

Komentarze

Prześlij komentarz