"Sketch" Sebastiana Olmy w Teatrze Wielkim

restauracja-stoly

W sobotnie południe wraz z koleżankami wybrałam się do prowadzonej przez Sebastiana Olmę i znajdującej się w Teatrze Wielkim w Warszawie restauracji pod nazwą Sketch. Zapraszam na relację.
"Sketch" Sebastiana Olmy w Teatrze Wielkim
"Sketch, czyli dosłownie „szkic”, to pierwszy krok do tworzenia rzeczy wyjątkowych i niespotykanych. To dlatego Sketch jako filozofię wyznacza sobie ciągłe ulepszanie i dążenie do doskonałości." - takie motto przyświeca przestronnej restauracji usytuowanej w pięknym gmachu Teatru Wielkiego. Szefem kuchni jest Sebastian Olma, zwycięzca drugiej edycji telewizyjnego programu Top Chef. Sebastian to jeden ze zdolniejszych szefów kuchni młodego pokolenia. Miałam przyjemność go poznać i wspólnie gotować na kilku warsztatach kulinarnych. Podczas naszej wizyty w restauracji kręcił się po sali, więc udało nam się przez chwilę porozmawiać.
Sketch serwuje kuchnię międzynarodową, w menu znajdziemy między innymi tatara, smażone krewetki, sałatę z kurczakiem, jagnięcinę czy steka.  Jest to lokal z otwartą kuchnią, designerskimi fotelami, część foteli jest klasycznych i wyglądają jakby tu trafiły przed chwilą wprost ze sceny teatru. Bardzo mi się to połączenie podobało. Warto wybrać się tu też do łazienki, robią wrażenie 😁.
W restauracji jest sporo udogodnień i atrakcji dla dzieci; kącik z zabawkami, bajki, playstation i oczywiście odpowiednie menu . Bardzo popularne są tu rodzinne obiady serwowane w weekendy.W samo południe, kiedy to pojawiłyśmy się w lokalu było jeszcze zbyt wcześnie na obiad, więc zdecydowałyśmy się iść w kierunku różnych kanapek, które serwuje Sketch.
Zamówiłyśmy kanapkę Cajun Spice Chicken z pieczonym batatem (24 zł), kanapkę Philly Cheese Steak z sosem BBQ (26 zł) i Sketch Burger z wołowiny Black Angus (29 zł). Kanapki były przeciętne, nic specjalnego ich nie wyróżniało, natomiast domowe frytki były pyszne.
Na deser zamówiłyśmy kremowy sernik i fondant czekoladowy z lodami waniliowymi. Obydwa desery bardzo nam przypadły do gustu, były wyśmienite.  Sernik był faktycznie bardzo kremowy i delikatny z chrupiącym czekoladowym spodem i pomarańczowym musem. Fondant natomiast był chrupiący z zewnątrz z piękną wylewającą się lawą czekolady i pysznymi lodami.Koniecznie zajrzyjcie do Sketchowej łazienki !Po naszej wizycie w Sketchu poczułam pewien niedosyt... Bardzo dużo dobrego słyszałam o tym lokalu, ale niestety kanapki nieco nas zawiodły. Desery poprawiły nasze nastroje, więc pewnie jeszcze się tu wybierzemy, żeby spróbować innych dań.

Sketch w Teatrze Wielkim
Warszawa, Plac Marszałka Piłsudskiego 9
Rezerwacje :  +48 602 762 764
Rezerwacje grupowe : +48 502 735 700
rezerwacje@sketch.pl
Godziny otwarcia: 12.00-01.00
Akceptowane są karty płatnicze


Sketch w Teatrze Wielkim Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Komentarze