Recenzja "Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem" Karoliny i Macieja Szaciłło

ksiazka-kulinarna

Dziś na blogu recenzja najnowszej książki autorstwa Karoliny i Macieja Szaciłlo, pary ekspertów z  zakresu zdrowego odżywiania, pod tytułem "Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem". To idealna lektura dla wszystkich zabieganych i pracujących, którzy chcą przyrządzać pyszne potrawy w rozsądnym czasie i co ważne - łatwe do zabrania do pracy.Recenzja "Jedz i pracuj" Karoliny i Macieja Szaciłło
"Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem" to druga część bestselleru Karoliny i Macieja Szaciłło, który ukazał się pod tym samym tytułem na początku zeszłego roku nakładem Wydawnictwa Zwierciadło. Jak piszą autorzy to "podróż w krainę smaku dla tych, którzy w codziennym biegu na trasie biuro-dom nie mają czasu na zdrowy posiłek." Muszę przyznać, że sięgnęłam po tę pozycję z ogromną ciekawością i zainteresowaniem, bo mnie też ten problem dotyczy.
W książce znajdziemy proste, odpowiednio zbilansowane, zdrowe i szybkie w przygotowaniu tygodniowe menu do pracy, inspirowane smakami światowych kuchni.Książka składa się z trzech części:

  1. Poza strefą kulinarnego komfortu
  2. Menu jesienno-zimowe
  3. Menu wiosenno-letnie

W pierwszej części znajdziemy bardzo przydane wskazówki jak przygotować się do zmiany diety, czyli jakie urządzenia i produkty będą nam potrzebne do przygotowywania i przenoszenia jedzenia. Następnie autorzy podzielą się z nami swoimi doświadczeniami jakie produkty spożywcze będą nam niezbędne do sporządzenia posiłków podzielonych sezonowo na jesień i zimę oraz wiosnę i lato.
Kolejne dwie części to spis przepisów podzielonych na tygodniowe menu, a każdy jego dzień przynależy do kuchni z innego kraju. Znajdziemy tu dania tureckie, izraelskie, hawajskie, gruzińskie, hiszpańskie..., czyli tak naprawdę kolorową kuchnie z całego świata. Przepisy są podzielone na śniadania, obiady, przekąski, kolacje i desery.
Książka jest okraszona przepięknymi i bardzo smakowitymi zdjęciami wykonanymi przez autorów "Jedz i pracuj". Przepisy, co jest bardzo ważne, nie są zbyt skomplikowane i ich przygotowanie nie wymaga dużo czasu, co wiadomo jest bardzo ważne, gdy większość dnia spędzamy w pracy i poza domem. 
W książce znajdziemy także łatwe do wykorzystania listy zakupów.Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem część 2
Autorzy: Karolina i Maciej Szaciłło
Wydawnictwo Zwierciadło
Wydanie listopad 2016
Miękka okładka 
230 stron

Komentarze