Włoska kuchnia na polskim stole - Paolo Cozza


Dzisiaj będzie nietypowo... Otóż dzięki portalowi kulinarnemu Polska gotuje mam przyjemność zrecenzować smakowitą książkę kulinarną pt. "Włoska kuchnia na polskim stole".

"Włoska kuchnia na polskim stole - Paolo Cozza"

Myślę, że większość z nas pamięta sympatycznego Włocha z telewizyjnego programu "Europa da się lubić"... Otóż ów Włoch, Paolo Cozza, który od wielu lat mieszka w Polsce, postanowił napisać książkę, ale nie będą to wspomnienia ani żaden poradnik o tym jak wyglądać pięknie i młodo, tylko prosta i przejrzysta książka kulinarna.
Wiadomo, Włosi uwielbiają jeść ! Uwielbiają też gotować i celebrować posiłki.


Książka zawiera ponad 100 prostych przepisów na włoskie potrawy, które przygotujemy ze składników dostępnych w polskich sklepach, anegdotki autora i opisy niektórych typowych potraw. Paolo tłumaczy nam również znaczenie włoskich nazw dań.Książka składa sie z 9 części:
- przystawki
- zupy
- makarony i kluski
- pizza
- dania z ryżu
- dania z ryb i owoców morza
- dania z mięs
- dania z warzyw
- ciasta i desery

W książce znajdziemy najbardziej typowe dania z kuchni włoskiej, takie jak carpaccio, minestrone, lasagne al ragu, pizze czy tiramisu.Każdą część poprzedza wstęp, w który Paolo Cozza nie tylko wspomina swoje dzieciństwo, swoje ulubione dania i przytacza różne ciekawostki z włoskiego podwórka, ale również  daje praktyczne rady, na przykład jak poprawnie  przygotować makaron. Przybliża nam też narodowe i rodzinne zwyczaje kulinarne.

Przepisy są przedstawione bardzo czytelnie, po jednym przepisie na stronie. Opis wykonania jest klarowny i krótki. Ilość składników do przygotowania dania niezbędna i jak to bywa we włoskiej kuchni, ma być smacznie i prosto.
Nie ma w tej książce wyszukanych przepisów, ani artystycznych fotografii. Natomiast jest ona fajną pozycją dla przeciętnego Kowalskiego, który chciałby spróbować prostej i pysznej włoskiej kuchni u siebie w domu, przedstawionej w dostępny sposób, bez ekskluzywnych składników.
Osobiście książkę zostawiam sobie pod ręką, bo jest w niej sporo przepisów, które będę chciała wypróbować w mojej kuchni.


Tytuł: "Włoska kuchnia na polskim stole"
Autor: Paolo Cozza
Wydawnictwo Publicat
127 stron
Formar: 17 x 24


  

Komentarze