Izotonik z wodą kokosową i ananasem

żółty płyn w szlance na desce
 Izotonik z wodą kokosową i ananasem

 

Izotonik z wodą kokosową i ananasem, to moje ulubione połączenie, jeżeli chodzi o domowe napoje izotoniczne. Według mnie ananas i kokos to bardzo pyszny duet, który zawsze się sprawdza. Do tego świeża zielona bazylia i jest bardzo pysznie i zdrowo.

Do napoju możesz również dodać odrobinę miodu dla podbicia smaku. Izotonik należy przechowywać w lodówce i wypić go mniej więcej do 24 godzin od momentu przygotowania. Zwróć też uwagę na jakość wody kokosowej, która będziesz kupować. Ważne jest, aby w składzie była tylko ona bez żadnych dodatków i aby nie była robiona z koncentratu.


Izotonik - co to jest?

Izotoniki to płyny uzupełniające wodę i elektrolity w organizmie. Zawierają podobną ilość rozpuszczonych substancji, co nasze płyny ustrojowe. Składają się między innymi z węglowodanów oraz elektrolitów. Z uwagi na to, że węglowodany są nieodłączną częścią izotoników, nie można  ich zastąpić słodzikami. Używamy do nich miodu lub cukru.

Dodatkowo należy dodać źródło sodu, którego w 1 litrze napoju izotonicznego powinno być od 450 do 700 mg. Taką ilość sodu znajdziemy w domowych warunkach w 1,5 – 2 gramach soli, czyli bardzo niewielkiej szczypcie.


Inne przepisy na domowe izotoniki

Na blogu znajdziesz też przepis na:


Kulinarne inspiracje na Facebooku

Po więcej przepisów i kulinarnych ciekawostek zapraszam Cię na mój profil na FB → https://www.facebook.com/KulinarnePrzygodyGatity

 

 


Izotonik z wodą kokosową i ananasem

Czas przygotowania: 5 minut

Składniki:

  • 1 szklanka wody kokosowej
  • 1 szklanka soku z ananasa
  • szczypta soli
  • kilka listków bazylii
  • 1 łyżka płynnego miodu

 

Wykonanie

  • Do butelki lub szklanego dzbanka wlej wodę kokosowa, sok z ananasa, dodaj sól i miód. 
  • Dokładnie wszystko wymieszaj.
  • Na koniec dodaj listki bazylii i delikatnie je rozgnieć, żeby uwolniły swój aromat.


żółty napój w przeźroczystym szkle

Komentarze