Scandinavian Love Fika, czyli warsztaty o szwedzkich przekąskach z Electrolux i IkeaScandinavian Love Fika, czyli warsztaty o szwedzkich przekąskach z Electrolux i Ikea
Jedno z sierpniowych popołudni spędziłam na przepysznych warsztatach w Electorlux Taste Center. Spotkaliśmy się tam na zaproszenie marki Electrolux i Ikea. Tematem przewodnim warsztatów była kuchnia szwedzka, a dokładniej sandwicze i słodkości na przerwę kawową. Gotowaliśmy z przesympatycznym Michałem Godyniem, który jest Szefem kuchni Ambasady Szwecji w Polsce i zarazem fascynuje się kuchnią szwedzką. Towarzyszyła nam również bardzo energetyczna i urocza Karina Zuchora, finalistka MasterChfa z 2014 roku, która jest gospodynią Electrolux Taste Center.Zanim zaczęliśmy warsztaty mieliśmy przyjemność spróbować gotowanych szwedzkich raków, ponieważ akurat następnego dnia w Szwecji przypadało Święto Raka. Do tego oczywiście schłodzone białe wino !
W trakcie warsztatów przygotowaliśmy:
  • Kanelbullar, czyli bułeczki cynamonowe z kardamonem
  • Kladdkaka, czyli szybkie ciasto czekoladowe z bitą śmietaną 
  • Toast Skagen, czyli klasyczny sandwich z białego chleba tostowego z krewetkami zimnowodnymi
  • Roastbeef podany na chrupkim chlebie z marynowanymi burakami i BIO kiełkami
Hitem warsztatów były oczywiście bułeczki cynamonowe z kardamonem ! Michał uczył nas jak wiązać te klasyczne szwedzkie supełki. Popatrzcie na fotkach jakie mamy skupione miny 😁. Nie muszę Wam chyba mówić jakie zapachem się rozeszły po całym studiu, gdy już wyrośnięte bułeczki włożyliśmy do piekarników !
Oczywiście w trakcie gotowania służył nam niezawodny sprzęt marki Electrolux. Po wspólnym gotowaniu zasiedliśmy razem przy długim stole. Michał opowiadał nam o tym jak trafił do Ambasady Szwecji i o swoich podbojach kulinarnych. Atmosfera była tak super, że nie chciało się wyjść. Karina, gospodyni studia jest niezwykle otwartą i gościną osobą. Gdyby nie to, że następnego dnia rano trzeba było iść do pracy, zostalibyśmy chyba do rana, a tak po 23-ciej nastąpiła ewakuacja 😃.
Studio kulinarne Taste Center to miejsce spotkań nie tylko ludzi, ale także smaków, aromatów i doznań. Taste Center to przestrzeń do dzielenia się kulinarną wiedzą, talentem i pasją, a wszystko to pod okiem doświadczonych mistrzów sztuki kulinarnej. Regularnie odbywają się tutaj różnego rodzaju warsztaty, wszystkie informacje na ich temat znajdziecie na stronie studia w zakładce Warsztaty
Kolejne ciekawe i smakowite warsztaty już wkrótce, warto się na nie zapisać. Jestem pewna, że wyjdziecie stąd z nowymi umiejętnościami i nowymi inspiracjami kulinarnymi ! 


Komentarze

Prześlij komentarz