8/14/2017

Galaretka owocowa z mleczną pianką

kolorowe-owoce-w-szklanym-pucharki

Czy Wy też macie w zamrażarce awaryjny zapas mrożonek, ma wszelki wypadek ? Ja zawsze trzymam mały zestawik mrożonych warzyw i owoców. I jak przychodzi nam nagła ochota na "coś" to wystarczy tylko zajrzeć do zamrażalnika i gotowe.
Dziś zapraszam Was na domową galaretkę przygotowaną na bazie mieszanki owocowej, a na wierzchu mamy jeszcze lekką mleczną piankę.
Pysznie, domowo, słodko i letnio 💓.
Galaretka owocowa z mleczną pianką
Czas przygotowania: 40 minut + czas chłodzenia
Składniki:

  • 1 opakowanie mieszanki kompotowej Poltino
  • 3 łyżki cukru
  • 4 łyżki mleka skondensowanego słodzonego mleka
  • 10 łyżek wody
  • 1 łyżeczka żelatyny
  • 3 łyżki wody


Wykonanie:
Zamrożoną mieszankę wrzucamy do garnuszka, stawiamy na najmniejszym ogniu i rozmrażamy. Nie doprowadzamy do gotowania. Rozmrożone owoce przekładamy do pojemnika z miarką i uzupełniamy wodą do wartości 700 ml. Przelewamy z powrotem do garnka, dodajemy cukier, podgrzewamy, aż cukier się rozpuści. Wsypujemy żelatynę i  mieszamy, aż się rozpuści. Galaretkę przelewamy do pucharków. Gdy będzie zimna wstawiamy ją do lodówki.
Mleko wlewamy do miski, rozrzedzamy je 10 łyżkami wody. Do szklanki wsypujemy żelatynę, dodajemy 3 łyżki wody. Po 5 minutach delikatnie podgrzewamy w mikrofali, mieszamy, aż żelatyna się rozpuści. Wlewamy ją do mleka, mieszamy. Miskę wstawiamy do lodówki, gdy zacznie tężeć ubijamy ją mikserem, powstanie delikatna pianka. Wykładamy ją na owocową galaretkę i ponownie chowamy do lodówki.


Print Friendly and PDF

6 komentarzy: