Niedzielny obiad w Ten Sushi

sushi-widok-z-gory

W jedną z lutowych niedziel wybraliśmy się na wczesny obiad do restauracji Ten Sushi, znajdującej się na warszawskim Żoliborzu. O tym czy nam smakowało przeczytacie w dzisiejszym wpisie.
Niedzielny obiad w Ten Sushi
Pod koniec stycznia w restauracji Ten Sushi zlokalizowanej na warszawskim Bemowie odbyły się warsztaty sushi dla blogerów kulinarnych. Warsztaty bardzo się udały, było miło, smacznie i pracowicie. Postanowiłam więc ponownie wybrać się do Ten Sushi, tym razem na niedzielny obiad, wybór padł na lokal znajdujący się przy ul. Rydygiera.
Jesteśmy pierwszymi gośćmi, w lokalu jest bardzo zimno, najchętniej założyłabym z powrotem płaszcz. Ogrzewanie zostanie włączone dopiero później, kiedy w lokalu pojawi się więcej klientów. czyżby oszczędności ?Restauracja jest niewielka, urządzona w stylu minimalistycznym. Nikt tu chyba nie włożył w jej wystrój ani serca ani odrobiny chęci.
Po odklejeniu się od menu (kartki posklejane resztkami jedzenia) na początek zamawiamy zupę Tom yum (19 zł). Zupa poprawna, smakuje nam. Dostajemy również 2 porcje sałatki wakame. Na drugie zamawiamy makaron undon ze smażoną wieprzowiną i warzywami w stylu azjatyckim (29 zł), który jest zupełnie bez smaku i bez charakteru.
Potem na naszym stole pojawia się zestaw Masakari (20 szt, 63 zł). W skład zestawu wchodzi:
  • 6 x futomaki z tuńczykiem, serkiem, sałata, awokado, ogórkiem i rzepą
  • 6 x hosomaki maślaną 
  • 4 x california z łososiem, serkiem i awokado owinięte w nori, podane z dressingiem z rzepy 
  • 4 x california z krabem, serkiem, ogórkiem, owinięte w łososia, tobiko i sezam
Sushi jest poprawne, ładnie podane i smaczne, ale zdecydowanie odbiega od tego serwowanego na warsztatach w innym lokalu tej firmy przy ul. Osmańczyka.
Niestety, to nie był zbyt udany niedzielny wypad. Zdecydowanie lokal przy Osmańczyka robi dużo lepsze wrażenie, jest i czyściej i smaczniej. Pytanie tylko czy faktycznie karmią tam lepiej czy tylko z okazji warsztatów kulinarnych wszystko było pierwsza klasa ? Może kiedyś się jeszcze raz tam wybiorę, żeby się o tym przekonać.

Ten Sushi
ul. Rydygiera 11 lok.U3
01-793 Warszawa
tel.: +48 22 490 42 07
kom.: +48 537 46 46 46

https://tensushi.pl/


Ten Sushi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Komentarze

  1. Czyli w sumie to szału nie było... Dzięki za ten post, chyba jednak pozostanę wierna sprawdzonemu Sushiberry. Swoją drogą Tobie też polecam tam wpaść :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz