Warsztaty kulinarne Pasta fresca z Cristina Catese


Ostatnie sobotnie popołudnie spędziłam w bardzo miłym towarzystwie ucząc się i pracując w pocie czoła ! Oczywiście, bo jakby mogło być inaczej - siedziałam w  garach 🍝 🍜. Zapraszam na relację ze wspaniałych warsztatów z kuchnią włoską w roli głównej !
Warsztaty kulinarne Pasta fresca z Cristina Catese
Ubiegłą sobotę spędziłam bardzo pracowicie i smakowicie i na dodatek w śródziemnomorskich klimatach ! Mianowicie miałam ogromną przyjemność wziąć udział w warsztatach kulinarnych pod hasłem Pasta fresca, czyli krótko mówiąc uczyłam się jak zrobić prawdziwy włoski makaron. Moją nauczycielką była przeurocza Cristina, rodowita Włoszka pochodząca z Rzymu, mieszkająca w Polsce i dzieląca się swoją ogromną pasją do gotowania z wielbicielami kuchni włoskiej. 
Warsztaty odbyły  się w klimatycznym warszawskim Soho Factory w Akademii Kulinarnej Whirlpool, studiu kulinarnym prowadzonym przez Włochów.W trakcie warsztatów przygotowaliśmy cztery pyszne dania - i co warte podkreślenia - wszystkie składniki  z których korzystaliśmy w trakcie warsztatów pochodziły z pobliskiego BioBazaru z Soho Factory. Jak mówi Cristina, jakość produktów jest najważniejsza !
Do ugotowania mieliśmy:
  • świeży makaron jajeczny
  • cannelloni z ricottą i szpinakiem
  • tagliatelle z ragu, czyli mięsnym sosem
  • tortellini z ziemniakami i boczkiem
  • frappe, czyli włoskie faworki z czekoladowym sosem
Farsz do cannelloni

Ragu do tagliatelle 

Jak widać na zdjęciach, na naszych warsztatach było nie tylko twórczo i i pysznie, ale także wesoło !  Cristina oprócz tego, że wspaniale gotuje, smakowicie opowiada o kuchni, to jeszcze nieźle też tańczy 😏.Oczywiście głównym bohaterem naszych warsztatów było ciasto. Jego przygotowanie jest banalnie proste, ale dobrze jest znać kilka podstawowych trików ! Cristina podzieliła się nimi z nami, jednym z nich jest na przykład niska temperatura otoczenia i zimny blat, na którym wyrabiamy ciasto. Dlatego jej babcia często wstawała o 5-tej rano i wtedy przygotowywała ciasto na makaron. 
Wszyscy uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na dwie grupy; część przygotowywała sos i nadzienia, a druga część robiła ciasto. Potem się zamieniliśmy i w ten sposób mogliśmy własnoręcznie przyczynić się do powstania każdego z naszych dań. Cristina pokazywała, podpowiadała, jeśli trzeba było pomagała, dwoiła się i troiła, a w międzyczasie raczyła nas różnymi włoskimi kulinarnymi powiastkami. To bardzo otwarta i towarzyska osoba, i  co ważne, potrafi nawiązać doskonały kontakt  z uczniami i umiejętnie przekazać im swoją wiedzę. Tak więc warsztaty te to była nie tylko nauka i praca, ale także super przyjemnie spędzony czas !
Jeśli macie ochotę nauczyć się włoskiej kuchni od rodowitych Włochów, a do tego spędzić miło czas z kieliszkiem dobrego włoskiego wina, to Akademia Kulinarna Whirlpool jest miejscem właśnie dla Was 🍷🍝 ! Na ich fanpagu na FB znajdziecie aktualną listę zaplanowanych warsztatów kulinarnych prowadzonych przez Ciristinę i Marco Ghia.

Tagliatelle

Robi się cannelloni

Nasze ciasta się chłodzą !fot. Anna Kamińska

Fot. Akademia Kulinarna Whirlpool

Komentarze

  1. Byłam tam. Fajnie powspominać.
    Widzę super wykrawaczki do pierogów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz