Smakowita wizyta w warszawskiej Specialita Italiane


Dziś zapraszam czytelników mojego bloga na krótką wycieczkę kulinarną do słonecznej Italii. Przeniesiemy się tam za sprawą Specialita Italiane, uroczego bistro, znajdującego się w samym centrum Warszawy.


Smakowita wizyta w warszawskiej Specialita Italiane

Oto krótka relacja fotograficzna ze smakowitej wizyty w uroczym miejscu z oryginalną kuchnią włoską. Specialita Italiane mieści się w Warszawie przy ul, Grzybowskiej 3. W towarzystwie innych blogerów kulinarnych miałam przyjemność spędzić sobotnie lipcowe popołudnie próbując pysznych włoskich dań. Na miejscu można się też zaopatrzyć w oryginalne wysokiej jakości produkty sprowadzane prosto z Włoch, w atrakcyjnych cenach. Kupimy tu przystawki w słoikach, wędliny, sery, makarony, wina i konfitury.

Mieliśmy okazję spróbować przepysznej bruschetty idealnie opieczonej w specjalnej maszynie, sprowadzonej przez właścicielkę z Włoch. Do przystawek dołączył talerz oryginalnych włoskich serów (owczych, kozich i krowich) i wędlin,
Jedliśmy też między innymi prawdziwą carbonarę bez śmietany, 
Właścicielka zaserwowała nam też tradycyjne napoje alkoholowe: przepyszne poziomkowe prosecco Fragolino Perlino Rosso,  Aperol z dodatkiem wina musującego i cytrusów. Próbowaliśmy też Corodino, bezalkoholowego aromatycznego aperitifu o lekko gorzkawym posmaku. Na deser było oczywiście tiramisu i espresso. 


 Przemiła właścicielka bistro z ogromną pasją opowiadała nam o włoskiej kuchni, wysokiej jakości produktach, których używa i o daniach, które znajdują się w menu jej lokalu.
Do Specialita Italiane warto też wpaść na obfite śniadanie, za jedyne 12 złotych zjecie dużo kanapkę z bagietki z pyszną włoską mortadelą lub dużą bruschettę z sadzonym jajkiem (jak na zdjęciach powyżej) z dowolnie wybraną przez Was kawą.

 Oczywiście blogerzy nie byliby sobą gdyby nie zrobili mnóstwa zdjęć, i to w rożnych pozycjach :-).
Na pewno wrócę jeszcze do Specialita Italiane, nie tylko ze względu na miłą atmosferę, każdy gość czuje się tam wyjątkowo, ale także ze względu na smaczną i prostą kuchnię, przygotowaną z sercem.Specialitá Italiane Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Komentarze