"Kuchnia fit" Konrad Gaca


Dziś nie będzie typowego wpisu z przepisem, tylko recenzja książki. Książki bardzo na czasie, szczególnie po tym nadchodzącym świątecznym okresie, mianowicie książki o kuchni fit i o tym jak się zdrowo odżywiać  i stracić nieco zbędnych kilogramów. Myślę, że książka mogłaby być również fajnym pomysłem na prezent pod choinkę.


"Kuchnia fit" Konrad Gaca
Właśnie ukazała się w księgarniach najnowsza książka Konrada Gacy pod tytułem "Kuchnia fit. Śniadania, obiady, kolacje". Zawiera również rozdział pod tytułem "Hit: desery o święta w wersji light", który będzie bardzo pomocny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Konrad Gaca, autor tej smacznej książki to znany propagator zdrowej i lekkiej kuchni. "Kuchnia fit" jest skierowana to wszystkich tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać i być w  formie. Wszystkie przepisy, które tu znajdziecie są elementem programów dietetycznych Gaca System.
Wszystkich, którzy  chcieliby zacząć swoją przygodę z dietą autor zaprasza do Gaca centrum lub na największą platformę odchudzania on line - gacasystem.pl. Na końcu książki znajdziecie historię pacjentów Konrada Gacy. Przeczytacie tam jak dzięki odpowiednio dobranym posiłkom, treningom i motywacji osiągnęli wymarzoną wagę.


Książka składa się z następujących rozdziałów:
  • Wstęp
  • Przepisy
  • Tabele kaloryczne
  • Niezwykłe przemiany
  • Znani o Konradzie Gacy
W rozdziale pod tytułem "Przepisy" znajdziemy sześć działów z przepisami na śniadania, obiady, kolacje, desery, pieczywo i dietetyczne potrawy na Święta.
W książce jest też specjalny rozdział pod tytułem "Być fit po świętach", czyli o tym jak przetrwać święta i nie przytyć ?, czyli dylematowi przed którym za chwile staniemy. Znajdziemy w nim, między innymi, lekkie przepisy na dania bożonarodzeniowe i wielkanocne. Możemy się skusić na przygotowanie ryby po grecku z rodzynkami i pieczarkami, pierogów z dynią i migdałami czy też białego barszczu ze świeżym chrzanem.


Przepisy, które znajdziemy  w książce "Kuchnia fit" są proste, nie zawierają wielu składników i nie są skomplikowane w przygotowaniu. Każdy przepis opatrzony jest apetycznym zdjęciem i ikonkami, które opisują na jakie narządy naszego ciała danie ma pozytywny wpływ. I tak na przykład rysunek "oko" informuje, że danie poprawia funkcjonowanie narządu wzroku, a "serce", że danie korzystnie wpływa na układ krwionośny.


W książce znajdziemy też rozdział, w którym możemy robić swoje notatki, zapisywać własne przepisy czy też inspiracje. Jest to bardzo przydatne, bo wszystko mamy w jednym miejscu, nic się nam nie zgubi, co często się zdarza gdy robimy notatki na kartkach.


 Znajdziemy w  niej też specjalny rozdział  z tabelami kalorycznymi poszczególnych dań. Jest tam wyszczególniona kaloryczność dań  i ich waga. Jest to bardzo ważne przy komponowaniu diety.


 Kolejnym rozdziałem są niezwykłe przemiany, czyli historie osób które straciły zbędne kilogramy trzymając się zasad diety Konrada Gacy. Znajdziecie tam relacje celebrytów, osób z pierwszych stron gazet, ale również zwykłych osób, które schudły nawet 80 kilogramów. Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem ich samozaparcia."Kuchnia fit, śniadanie, obiady, kolacje"
Autor Konrad Gaca
Wydawnictwo Burda książki
Rok wydania 2014
Stron 246


I  niech te zdanie z okładki będzie dla nas mottem: droga do zdrowego życia prowadzi prze kuchnię !
To co, Kochani, jakieś nowe wyzwanie na ten Nowy 2015 Rok ? :-).

Komentarze